Ш. Перро Попелюшка

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук
Popelychka.jpg

Відгук на казку Ш. Перро "Попелюшка"

Зворушлива історія про Попелюшку – одна з моїх найулюбленіших казок. Її написав відомий французький письменник Шарль Перро. Його чарівні казки люблять діти всього світу. «Кіт у чоботях», «Червона Шапочка», «Синя борода», «Хлопчик-мізинчик» добре знайомі нам з раннього дитинства. Але Шарль Перро писав не лише для дітей. Він – літературний критик та поет, а першу свою казку написав аж… у 67 років! Це був твір «Красуня із зачарованого лісу».

Сюжет історії про бідну дівчину, яка згодом виходить заміж за прекрасного принца, дуже старий і має багато втілень у різних народів. Так, казка «Попелюшка» - західноєвропейська. ЇЇ літературною обробкою займався не лише Ш. Перро. Є ця казка і у братів Грімм.

Але мені більше подобається ця історія саме у обробці Ш. Перро, адже його казка набагато добріша і має щасливий кінець для усіх персонажів. У казці Перро своє щастя знаходить не лише Попелюшка, а й її сестри, які, завдяки доброті Попелюшки, виходять заміж за знатних вельмож. У казці ж братів Грімм злі сестри Попелюшки були покарані: птахи виклювали їм очі й вони закінчили свої дні немічними каліками. Нема в казці братів Грімм і доброї феї, хрещеної Попелюшки,– одного з моїх найулюбленіших персонажів. Саме вона у казці Шарля Перро допомогла своїй похресниці потрапити на бал. У братів Грімм на допомогу дівчині приходить горіхове деревце. У казці Шарля Перро мені подобається, що добра та працьовита Попелюшка була нагороджена за всі свої чесноти.

Найбільше в цій історії мене зворушила доброта Попелюшки – вона пробачила своїм сестрам і мачусі всі образи та за зло заплатила добром. Мені здається, що саме цьому і вчить нас казка Перро. Думаю, що чарівна історія Попелюшки добре знайома і дітям і дорослим, але я раджу всім перечитувати її, коли на душі сумно і здається, що в житті все проти тебе. Ця казка обов’язково подарує надію й нагадає, що пропри труднощі та негаразди, ніколи не слід втрачати терпіння та доброту.


Завантажити та прочитати цю казку, а також інші казки Ш. Перро можна тут. На цьому ж сайті можна знайти більш докладну інформацію про творчість Ш. Перро.

Аудіоверсія казки (російською мовою) знаходиться тут

Розмістити відгук на казку мені допоміг бібліотекар школи № ____ (ПІП).


Нарольська Катерина

Особисті інструменти