Роальд Дал МАТИЛЬДА

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук

Image027.jpg Image028.png

Роальд Дал відомий валійський письменник, автор багатьох творів, написаних як для дорослих, так і для дітей. Його найвідомішими творами є: «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда», «Великий Дружній Велетень» та інші. 1988 року «Матильду» було визнано найкращою в світі дитячою книжкою.

Головна героїня Матильда володіла даром накопичувати енергію в очах та рухати ними різні предмети. ЇЇ батьки вважали, що вона найгірша дитина у світі, тому і не любили її, кричали та ображали. За ці образи Матильда по-дитячому мстила батькам.. Матильда тим часом ходила в бібліотеку і читала книжки. Вона за день могла прочитати три товсті книги. А незабаром прочитала всі книги, які були в бібліотеці. Коли дівчинка пішла в школу, вона з першого дня дуже здивувала вчительку міс Гані своїми незвичайними здібностями. Директорка школи, пані Транчбул, була дуже поганою людиною. Дізнавшись про несправедливе відношення до вчительки з боку директорки, Матильда вирішила допомогти їй. Завдяки своїм неймовірним здібностям та розуму вона покарала директорку.

В книзі багато позитивних героїв: Матильда, вчителька, бібліотекарка, друзі та однокласники Матильди. Вони добрі, ввічливі, розумні та порядні люди. Також є негативні герої: батьки Матильди та директорка. Вони злі, підступні, брехливі та грубі. Ілюстрації в книзі чорно-білі, але це зовсім не засмучує. Художник дуже точно показав характери героїв. Ти їх собі такими і уявляєш. Прочитавши книгу я зрозуміла, що потрібно багато читати, адже з книг можна дізнатись багато цікавого і потрібного для життя.

Книгу можна завантажити звідси [1]

Інші твори автора можна прочитати тут:[2]

Детальну біографію автора можна знайти тут: [3]

Довгань Богдана, ЗШ№4, 3-В кл.

Допомогла розмістити відгук зав. бібліотекою ЗШ№4 Шмоняк С.Ф.

Особисті інструменти