Гавриш Майя Миколаївна, вчитель світової літератури та російської мови, директор ЗOШ І-ІІІ ст. c. Селище Тиврівського району

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук

Гавриш Майя Миколаївна, вчитель світової літератури та російської мови, директор ЗOШ І-ІІІ ст. c. Селище Тиврівського району.

Педагогічний стаж – 37 років.

Кваліфікаційна категорія – «вища», звання – «учитель-методист».

Відмінник освіти України, нагороджена Знаком Василя Сухомлинського.

Система навчальної діяльності на уроках світової літератури спрямована на виховання людини з високими духовними цінностями через формування в неї творчих життєвих орієнтацій, вишуканого естетичного смаку, широких культурно-пізнавальних інтересів, унікального сприйняття мистецьких творів, здатності до спілкування і самовираження. Відомо, що шлях до загальнолюдської культури пролягає через національне виховання. Рідне слово є невичерпним джерелом, з якого дитина черпає уявлення про навколишній світ, про свою родину, своє місто, село, рідний край…

Сприйняття світової літератури як мистецтва, яке через красу утверджує в свідомості людини вищі духовні цінності, спонукає учня готуватися до морального вибору в майбутньому через співставлення відображення життя в художніх образах засобами життєстверджувального слова літератури рідного краю, музики, живопису.

Провідними рисами досвіду роботи вчителя є вивчення літератури в контексті краєзнавчого матеріалу. Таким чином, відбувається комплексне сприйняття програмових художніх творів у порівнянні з літературою рідного краю.

Учитель зібрала, систематизувала та узагальнила матеріал про життя і творчість справжніх митців рідного краю - Тиврівщини. На базі школи створено кабінет «Літературна слава Тиврівщини», де зібрано 67 унікальних поетичних збірок сучасних письменників-земляків.

Зібраний матеріал відкриває широку панораму яскравих талантів, дає змогу ознайомитися із творчим доробком майстрів слова, яких зростила та надихнула на творчість тиврівська земля.

Досвід відзначається актуальністю і самобутністю. Вчителем створено ряд методичних посібників, зокрема у посібнику «Уроки літературного краєзнавства» вчитель представляє розробки уроків, які дають широкі можливості для виховання справжнього громадянина незалежної України, формування його світогляду, людських цінностей, сприяє становленню особистості, яка живе у сучасному поліетнічному суспільстві.

Досвід дасть можливість творчим вчителям поповнити знання з краєзнавчої тематики, дасть унікальний матеріал для використання на уроках позакласного читання, уроках літератури рідного краю. Він може бути корисним як для вчителів-словесників, так і для керівників гуртків, студентів та учнів загальноосвітніх шкіл.

Вчитель постійно ділиться своїм досвідом з вчителями-філологами району та області щодо використання багатого арсеналу різноманітних форм, прийомів, методів, видів робіт в досягненні високих результатів у навчально-виховному процесі. На увагу заслуговують нетрадиційні уроки – урок презентація, радіо урок, урок-зустріч тощо, - краєзнавча тематика яких надихає учнів на написання власних творів. У досвіді широко представлена дослідницько-пошукова робота учителя з використанням елементів літературного та історичного краєзнавства.

На базі шкільного літературного кабінету постійно проходять літературно-мистецькі зустрічі, свята, урочистості тощо

Учні школи є неодноразовими переможцями міських та обласних олімпіад з філологічних предметів.

Про роботу кабінету "Літературна слава Тиврівщини"

Особисті інструменти