В.О. Сухомлинський «Шматок хліба»

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук

В.О. Сухомлинський «Шматок хліба»

I.jpeg

Нещодавно я прочитала твір В.О. Сухомлинського «Шматок хліба». Це оповідання входить до збірки творів автора «Квітка сонця». Із цієї книги я прочитала багато казок та оповідань. Всі вони допомагають навчитися відрізняти добро від зла, підказують правильну поведінку в тій чи іншій ситуації, навчають бути хоробрими і наполегливими, доброзичливим і вихованим, відвертим та чуйним до інших, навчають бути Справжньою Людиною.

У творі «Шматок хліба» розповідається про історію, яка трапилась в одній школі із учнями групи подовженого дня. П’ятикласник Семен, з’ївши свій обід, узяв шматок хліба у свого товариша, який чергував на кухні і мав пообідати трохи згодом. Хлопчик з’їв мало не весь товаришів хліб, а шматочок, що залишився, непомітно кинув під стіл. Вихователь помітив це і замість того, щоб відпустити дітей грати в м’яч, він розповів одну давню пригоду, що трапилось із двома товаришами-солдатами в роки війни.

Воювали з ворогом у далекій південній пустелі, де на сотні кілометрів мертві піски, води ні краплини, спека страшенна. Послав командир цих солдат у розвідку, треба було йти три ночі, удень ніяк було йти. Коли один товариш заснув, інший випив всю його воду. Свою ж він ще раніше проковтнув. Залишились їхні фляги порожні, а йти ще було довго. Загинули обидва солдата. Пустеля не жартує. Розповівши цю історію, вихователь попросив дітей подумати. Семенові стало соромно.

Мене дуже зворушила історія, яку розповів учитель дітям, адже саме самолюбство, яке проявив один із солдатів, його злодійство згубило життя обох товаришів.

Викликає повагу вихователь, тому що він мудро вчинив, побачивши поганий вчинок учня. Не схвалюю поведінку Семена, адже хлопчик зробив недобре, узявши без дозволу хліб свого товариша. Прочитавши твір, я зробила висновок, що не можна брати чужого, що потрібно любити ближнього свого, як самого себе, зрозуміла, що в деяких ситуаціях людина має бути готова до самопожертви, заради іншої людини. Цілком згодна з автором у виховній меті твору. Раджу прочитати цей твір, а також інші казки та оповідання збірки «Квітка сонця» усім школярам та дорослим.

Книгу можна прочитати [тут] [1]

Біографію можна знайти [тут]:[2]

Груба Марія, №20, 3-А

Допомогла розмістити відгук бібліотекар закладу ЗШ№20 Дерегуз М.А.

Особисті інструменти