Антуан де Сент-Укзюпері "Маленький принц"

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук
Mmm1.jpg

Нещодавно я прочитала казку-притчу Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».

Антуан де Сент-Екзюпері народився у Франції в 1900 році. Він ще з дитинства мріяв стати льотчиком. Згодом його мрія збулася, але саме через це він і загинув. 31 липня 1944 року Сент-Екзюпері вирушив на своєму літаку в розвідувальний політ і не повернувся. Він загинув над морем поблизу острова Корсика.

Ця книга дуже повчальна. В ній розповідається про маленького хлопчика, який подорожував по різних планетах. Він відвідав планети, на яких жили честолюбець, п’яниця, ділок, ліхтарник, географ, король. Планета Маленького Принца була за розміром з будинок. На ній вміщувався він, його троянда, один згаслий та два діючих вулкани. Найцікавішою планетою була Земля, на якій хлопчик зустрів пілота, Лиса та змію. Зі своєї подорожі принц взяв дуже багато корисного.

Найбільше мене вразила подорож принца на нашу Планету – Землю. Мене зворушило ставлення хлопчика до троянди. Головному герою твору притаманні відкритість, чистота,мудрість, але він самотній. Його планета дуже маленька. На Землі хлопчик навчився турбуватися про квітку та товаришувати з Лисом. Саме кохання та відданість врятували хлопчика від самотності та надали сенсу життю.

Звичайно, мені дуже сподобався головний герой твору. Адже він такий маленький,але, разом з тим, мудрий; має велике, добре, щире серце. Не сподобалися мені честолюбець і п’яниця. Честолюбець обожнював похвалу, він і дня не міг прожити без неї. П’яниця весь час пив, і сам не знав, чому; таким чином марнував своє життя. На жаль, такий світ дорослих.

Мене вразила ця книжка, тому що вона неймовірно чуттєва та мудра. На мою думку, її повинен прочитати кожний і обов’язково винести для себе якийсь урок. Я підтримую основний закон Маленького принца: «ти завжди відповідаєш за тих, кого приручив» та слова автора: «Дружити – це завжди відчувати голос серця, приносити радість іншій людині, оберігати її, довіряти їй».

Я раджу прочитати саме цю книгу усім: і малим, і дорослим. Тоді мир і злагода запанують на нашій планеті!

Детальніше з біографією Антуана де Сент-Екзюпері можна ознайомитися тут.

Книгу «Маленький принц» знайдете за цією адрессою.

Розмістити відгук на казку мені допоміг бібліотекар школи №16 Кузьміна Світлана Микитівна.


Анна Дзюбанчук, школа №16, 6Б

Особисті інструменти