Ільїна Ольга

Матеріал з Освіта Вінниччини

Перейти до: навігація, пошук

Ільїна Ольга, учениця 11- Б класу. Проект «Календар «InCoLoR»


1. Актуальність

Календар - друковане видання у вигляді таблиці (табель-календар) або книжки, де міститься перелік чисел, днів тижня, місяців (рідше років). Також вказуються свята та астрономічні відомості (місячна фаза, затемнення і т. п.).

Календар «InCoLoR» - це електронний дванадцятимісячний календар з титульною сторінкою, датами та інфографікою на українській мові.


2. Мета Створення календаря для компанії «InCoLoR». В роботі над календарем врахований стиль компанії (логотип, колір і т. д.). Авторські права не захищені (ресурси, інформація та картинки). Основне завдання компанії «InCoLoR» - показати в календарі колір, відповідний своєму місяцю. Для того, щоб дотримувався один стиль на всіх сторінках календаря, потрібно підшукати картинки, де домінує колір, який підходить до відповідного кольору місяця нашого календаря.

Наприклад, липень. Цей місяць оформлений в коричневому кольорі. На ньому обов’язково мають бути зображені фото або картинки:

1) Машина;

2) Їжа;

3) Тканина;

4) Око;

5) Дівчина;

6) Взуття;

7) Тварина;

8) Годинник;

9) Коштовність;

10) Природа;

11) Парасолька;

12) Маска або костюм;

13) Мультиплікаційна картинка.

Якщо, наприклад, справа по картинці розташоване фото з машиною, то на інших сторінках календаря на тому ж місці має теж бути розташована машина (інша картинка свого кольору). Роздивимось це на прикладі Липня та Жовтня:

Vwriuvhwrjve;dk.jpg

341.jpg


3. Соціально-економічний ефект

Календар – довідкове видання, у якому послідовно викладений перелік днів, тижнів, місяців певного року, часто з іншими відомостями, ілюстраціями. Сучасний календар бере початок від юліанського, запровадженого Юлієм Цезарем у 46 р. до н. е. У ньому з кожних чотирьох років три роки були по 365 днів а четвертий, високосний мав 366 днів. Оскільки тривалість юліанського року довша за справжню на 11 хв 14 сек, то за 128 років це призводило до запізнення початку календарного року майже на 1 добу. У зв’язку з цим в 1582 р. папа римський Григорій XIII запровадив григоріанський календар, середня тривалість якого лише на 26 секунд довша за справжню.

У григоріанському календарі початком відліку вважається рік народження Ісуса Христа (свого часу його неправильно визначили. Період між повними фазами Місяця у природі дорівнює 29,5 добам, але західний календар використовує календарний місяць з 30 або 31 днем (лише в лютому 28), загалом — 365 днів. Через те, що рік триває приблизно на 6 годин більше, то раз на чотири роки до лютого додається один додатковий день (високосний рік).

На григоріанський календар Російська імперія перейшла лише в 1918 році — майже через 350 років пізніше Європи. Була введена поправка в 13 діб: після 31 січня 1918 відразу настало 14 лютого. Але православна церква й досі відзначає свої свята за юліанським календарем, саме томуРіздво святкують не 25 грудня, а 7 січня. У 2100 році, якщо церква не перейде на Григоріанський календар, різниця зросте до 14 днів і Різдво почнуть святкувати 8 січня.


4. Кошторис

Витрат немає, оскільки проект буде представлений в електронному вигляді.


5. Виконавці

Учні 11-Б класу Юренко Євген та Ільїна Ольга.


6. Висновок

• Календар має свій власний логотип:

341logot.jpg

• Є титульна сторінка.

• В календарі є інфографіка, в якій розказується цікаве та нове про колір. Вона, як і весь календар, зі всіма елементами буде презентована в кінці теми.

• При роботі над календарем були використані: 1) Графічний редактор Photoshop CS5; 2) Шрифти, які знаходяться в загальному доступі: Arial, Brush Scripy Std, Comic Sans MS, Georgia, Segoe Print; 3) Фото та картинки, які знаходяться в загальному доступі пошукової системи Google, картинки з сайту NASTOL. Інформація про кольори була взята з сайту Wikipedia.


7. Додатки

Макет календаря

341maketk.jpg


8. Список використаної літератури

[1] 1. [2] [3] 1. [4] 10.

Особисті інструменти