Аркадій Гайдар «Тимур і його команда»

Матеріал з Освіта Вінниччини

Версія від 13:04, 16 вересня 2014; Маслова Дар’я, ЗШ №20, 4-А (Обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

«Тимур і його команда» А. Гайдар

Хочу розповісти про цікаву книжку, яку нещодавно прочитала. Називається вона «Тимур і його команда», а написав її А Гайдар. Справжнє прізвище – Голіков. Письменник став класиком дитячої літератури. В своїх творах описував військові будні, подвиги солдатів, про дружбу. Його герої несхожі один на одного, але всі вони люблять свою країну, роблять добрі справи, мріють про далекі подорожі.

У повісті розповідається про двох сестер тринадцятирічну Женю і вісімнадцятирічну Олю, які приїхали з Москви на дачу та хлопців «тимурівців». Мета роботи хлопців - допомога літнім людям та сім’ям червоноармійців. Тимур Гараєв – лідер організації. Він знайомить Женю зі своїми помічниками і дівчинка поступово втягується в їх діяльність. Але старша сестра Оля забороняла Жені спілкуватися з хлопцями, проте згодом змінила свою думку. Справжнім лихом для селища є банда садових злодюжок і хуліганів під керівництвом Мишка Квакіна.

У повісті «Тимур і його команда» мене вразила діяльність хлопців. Адже «тимурівці» допомагали односельцям зовсім безкорисливо і часто таємно, не чикаючи похвал. Одним із героїв повісті, який мені подобається, є Тимур. Автор показав в його образі всі кращі риси піонера. Хлопчик розумний, добрий і сміливий. Він хотів, щоб всі люди жили щасливо і спокійно. Тимур займався корисною роботою, допомагав людям. Не сподобався мені в повісті негативний персонаж Квакін Мишко. Хлопчик жорстокий, озлоблений. Він може скривдити слабкого, побити будь-яку людину. Повість А. Гайдара «Тимур і його команда» зробила активний вплив на мене, як читача. Серйозний висновок – змусити задуматись про життя. Хочеться безкорисливо творити добрі справи і допомагати тим, хто потребує допомоги.

Раджу усім підліткам прочитати цю повість. Я і сама прочитала її за порадою мами. За що їй дуже вдячна.


Книгу можна прочитати [тут] : [1] , [2]

Біографію можна знайти [тут]: [3] , [4]

Переглянути фільм онлайн можна [тут] : [5]

Маслова Дар’я, ЗШ №20, 4-А

Допомогла розмістити відгук бібліотекар закладу ЗШ№20 Дерегуз М.А.

Особисті інструменти