Лук’яненко Сергій Дмитрович
Матеріал з Освіта Вінниччини
Біографія
Файл:Http://2.bp.blogspot.com/-Sj81Q7OGsrY/UFcrddk0zkI/AAAAAAAAABI/-nSFoj4y7tQ/s1600/lukianenko 11.09.2012.jpg Лук’яненко Сергій Дмитрович - вчитель трудового навчання і креслення Сокільської СЗШ 1-111 ст., учитель-методист, директор Сокільської СЗШ 1-111 ст. Чернівецького району Вінницької області. Народився в м. Берлін, НДР в 1954 р. в родині військово-службовця. Дитинство пройшло Німеччині, м. Жмеринці, с. Білянах та с. Сокіл Чернівецького району Вінницької області. Закінчив з відзнакою Сокільську 8-річну школу, Вінницький технікум електронних приладів, тех.-нік-технолог радіо апаратобудування. Працював на радіозаводах в м. Москві, Вінниці, Києві радіомонтажником, слюсарем -складальником радіоапаратури, технологом р/а, служив в Радянській армії в м. Волгограді у військах ПВО країни. Закінчив Тернопільський державний педагогічний інститут – учитель загально технічних дисциплін . З 1976 року працює учителем трудового навчання і креслення Сокільської СЗШ 1-111 ст., а з 1996 року директором цієї ж школи.
Професійні здобутки
Відмінник освіти України, нагороджений орденом «Трудова слава 3 ст.», нагрудними знаками «В. Сухомлинський», «А.Макаренко», Грамотою Верховної Ради , лауреат Всеукраїнських конкурсів «Учитель року», «Людина року» 2004 Вінницької області.
Короткий опис діяльності
В наші дні в більшості країн світу відбувається удосконалення освітньої системи. Саме життя вимагає від людини бути творцем, приймати нестандартні рішення. А хто ж ця людина творець? Звичайно вчитель і справді, учительство творить народ, творить його в найвищій іпостасі – духовній, у найвищому вимірі – у неповторній сутності ментальності, з якої проростають національна духовність, культура, майстерність, потяг до мистецтва у всіх його проявах.
Учитель трудового навчання Сокільської СЗШ 1-111 ст. Лук’яненко Сергій Дмитрович усвідомлює важливість своєї роботи, і вона є успішною. Педагог вважає, що трудове навчання відіграє важливу роль у формуванні особистості учня, розвитку його здібностей, обдарувань.
Уроки вчитель проводить на високому науково-методичному рівні. Вони завжди цілеспрямовані, методично виважені, пізнавальні. На своїх уроках Сергій Дмитрович організовує розробки проектів, впроваджує інтерактивні технології і тим урізноманітнює методику своєї педагогічної діяльності.
Завдяки наполегливій праці, закоханості у свій предмет, Сергій Дмитрович уміє донести до свідо-мості школяра не тільки важливість навчання і уміння трудитись, а й красу, естетичність виробів, над якими вони працюють. Тому його вихованці мають міцні знання, вони беруть активну участь у районних та обласних олімпіадах. Одинадцять останніх років підряд учні Сокільської СЗШ 1—111 ст. є призерами 4 етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання.
В школі організовано «Музей творчості» де зібрано творчі роботи учителя і учнів створені за останнє десятиліття, біля школи парк кам’яних скульптур – результат творчих пленерів по каменярству в співпраці з членом спілки художників України А. Альошкіним. Учні Сергія Дмитровича переможці обласних та Всеукраїнських виставок з декоративно-прикладного мистецтва, мистецьких фестивалів, випускники школи, студенти, призери та дипломанти студентських олімпіад.
Сергій Дмитрович щедро ділиться своїм досвідом роботи з колегами, надає методичну допомогу молодим спеціалістам. Вивчати досвід роботи Лук’яненка приїжджають із сусідніх районів, слухачі курсів ВОІПОПП. Шкільна майстерня є базою для проведення районної олімпіади з трудового навчан-ня. Вчитель завжди у творчому пошуку. Він розробив авторську програму „Сюжетна пластика з елементами „техно”.(Профільна програма для учнів 10-11 класів з технологічним напрямком навчання) Та, мабуть, успіхи учнів – найбільша винагорода. Багато вихованців Сергія Дмитровича унаслідували його і стали вчителями трудового навчання.
Серед захоплень С.Д. живопис, народні ремесла, поезія, сатира і гумор, складання текстів пісень і музики до них. Випустив ряд методичних посібників « Ручні знаряддя на шкільній ділянці», «Обда-рована дитина в шкільній майстерні», «Саморобне обладнання майстерні по дереву», « Від співро-бітництва до партнерства», поетичну збірку «В лабіринтах власного я», сатиричні спроби - «Сміх крізь сльози» , збірку пісень « На струнах душі».
Найбільше захоплення Сергія Дмитровича це робота з дітьми. Проблеми над якою працює вчитель «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання», « Робота з обдарованими учня-ми на уроках трудового навчання та в позаурочний час», «програмно-методичне забезпечення про-фільного та поглибленого навчання учнів старших класів», «впровадження в навчально-виховний процес нових освітніх технологій», покращення матеріальної бази шкільних майстерень саморобним обладнанням».
Інноваційні форми роботи та технології, що використовуються учителем – метод проектів, технологія формування творчої особистості, технологія „ створення ситуації успіху ”, технологія колективного творчого виховання, кооперативна форма навчання.
Педагогічна творча нива вчителя-методиста Лук’яненка С.Д. може бути зразком для багатьох педагогів.
Указом Президента України від 27 лютого 2012 року вчителю трудового навчання Сокільської середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів Лук’яненку Сергію Дмитровичу присвоєно почесне звання – Заслужений вчитель України.