Лякіна Оксана Сергіївна

Матеріал з Освіта Вінниччини

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Матеріали конкурсу "Учитель року")
Рядок 39: Рядок 39:
'''Інформаційна картка'''  
'''Інформаційна картка'''  
-
[Інформаційна картка
+
[https://drive.google.com/open?id=15POdqXbQKmPYI-WL5VZiGX8wuCLyJRPi]
-
учасника всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»
+
-
у номінації «Початкова освіта»
+
-
 
+
-
Прізвище, ім’я, по батькові Лякіна Оксана Сергіївна
+
-
Посада (відповідно до запису в трудовій книжці) Вчитель початкових класів
+
-
Місце роботи (найменування закладу освіти відповідно до статуту) Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Нападівка Калинівський район Вінницька область
+
-
Освіта (найменування закладу вищої освіти, рік закінчення навчання) Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського,2012р.
+
-
Самоосвіта (зазначається за останні 3 роки в порядку зменшення  за категоріями: друга освіта; очні, дистанційні курси; конференції, семінари; конкурси тощо) Очні курси ВАНО - ВА02139682/008232(2017р.), ВА02139682/НУШ 001896(2018р), курс «Неформальна та інформальна освіта як необхідна умова професійного зростання педагога» (2017р.) , онлайн – курс для вчителів початкової школи ЕdEra (2018р); районні семінари та тренінги .
+
-
Педагогічний стаж 11 років
+
-
Кваліфікаційна категорія І
+
-
Педагогічне звання                    (за наявності) -
+
-
Науковий ступінь                        (за наявності) -
+
-
Посилання на інтернет-ресурси, де Ви представлені (за наявності) -
+
-
Посилання на відеорезюме** -
+
-
Педагогічне кредо «Вчитель - не той, хто вчить, а той у кого вчаться»
+
-
                                                       
+
-
Опис педагогічної ідеї
+
-
    У Концепції  «Нова українська школа» зазначено, що сьогодні сучасна школа  має готувати Особистість, Громадянина та Фахівця. При цьому ще й уточнюється: цілісну особистість усебічно розвинену, здатну до критичного мислення, патріота з активною позицією і який здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини, інноватора, який здатний  змінювати навколишній світ, розвивати економіку за принципами сталого розвитку, конкурувати на ринку праці, учитися впродовж життя.
+
-
        Сучасний світ складний. Дитині недостатньо дати лише знання,  важливо навчити користуватися ними. Готовність до викликів сучасного світу діти у віці 6-10 років найкраще здобувають через гру, шляхом  дослідження та пізнання  навколишнього світу! Це природній і найбільш бажаний спосіб навчання. Через гру діти отримують навички спілкування, командної роботи, прояву ініціативи, генерації нових ідей, критичного мислення, оперування інформацією. Навчання, яке проходить у процесі навчальної ігрової діяльності сприяє кращому, ефективнішому та  результативному  формуванню вмінь та навичок учнів.
+
-
    Власне все це і зумовлює актуальність педагогічної ідеї: «Навчальна гра  як  ефективний та результативний засіб для формування компетентностей сучасного школяра».
+
-
    Навчальна гра має структуру, що відрізняє її від інших видів діяльності. Це єдина система впливів, спрямована на формування в дитини потреби у знаннях, активного інтересу, формування більш досконалих пізнавальних навичок і вмінь. Основними елементами навчальної гри, що надають їй форму навчання і гри водночас, є навчальні та ігрові завдання, ігровий задум, правила, ігрові дії, обладнання гри, результат гри. Мета гри – забезпечення переходу від пізнавальної мотивації до професійного зв’язку з появою потреби у знаннях та їх практичного застосування.
+
-
    В методичному посібнику «Гра по-новому, навчання по – іншому» вказується на 5 основних характеристок гри , які використовуються в початковій школі під час розвитку компетентностей, що вкрай необхідні для навчання.
+
-
Значуща: діяльність, до якої  залучають дітей, має бути пов’язана з їхнім досвідом, життям, середовищем . Значущість – це те, що знаходить відгук у дитини, і надає розуміння того, що те, що вони роблять допоможе вирішити якийсь виклик або проблему.
+
-
Соціальна:  підбирати різні вправи, які виконуються у команді, у взаємодії один з одним, де обов’язково має місце обговорення, спільний пошук рішень та компромісів.
+
-
Активна: підбирати такі  вправи, під час виконання яких, кожна  дитина має можливість зробити свій внесок у досягнення спільної мети, виробити власний продукт праці.
+
-
Мотивуюча: щоб дитині завжди було цікаво, щоб вона не втратила мотивацію, необхідно поступово ускладнювати завдання, щоб діти перебували в постійному «стані потоку», який сплановується за таким принципом:
+
-
- спочатку дитина отримує виклик;
+
-
- потім дитина працює над викликом;
+
-
- коли дитина справилася з викликом, у цей момент відбувається зниження рівня мотивації та зацікавленості дитини, оскільки завдання здається виконаним, і тоді саме в цей момент ключовим моїм завданням стоїть знову змотивувати дитину до подальшого досягнення мети і я пропоную  новий виклик. 
+
-
Радісна: ця характеристика, мабуть, є найважливішою, оскільки це вже науково доведений факт, що навчання відбувається тоді, коли є радість і задоволення від процесу. Це зумовлено тим, що коли дитині цікаво, вона є активно включеною в процес в організмі виділяється нейромедіатор, який відповідає за: - мотивацію; - цілеспрямованість; - наполегливість; - творчість; - вміння переключати увагу; - когнітивну діяльність.
+
-
    Потужними та ефективними технологічніми інструментами щодо реалізації завдань Нової української школи є  методика діяльнісно-компетентнісного навчання «Шість цеглинок»,  яка легко інтегрується в освітній процес початкової школи, а вправи та ігри з LEGO DUPLO  спрямовані на формування ключових компетентностей та ґрунтуються на діяльнісному та ігровому підходах. Це практичний діяльнісний інструмент для навчання. Виконуючи веселі завдання і граючись набором з шести різнокольорових цеглинок, діти тренують пам’ять, розвивають моторику і мислять творчо, розвивають математичні ,мовні, природничі, соціальні та інші  компетентності.
+
-
    Наприклад, під час вправи «Будуємо вежу з LEGO» дітям в групах пропонується  гра, яка  складається з трьох етапів: діти спочатку (отримують виклик) знаходять по кольору цеглинку, яка відповідає результату кожного прикладу і викладають цифрову доріжку  (для цього обчислюють шість виразів по черзі), потім складають вежу з LEGO, в якій розміщують цеглинки в порядку зростання їхніх відповідників-чисел (працюють над викликом). Далі дітьми виконується робота  над іншим викликом:  випробування  вежі ( піднімається вітер і учасники починають дмухати на вежі, починається дощ і учасники плескають у долоні, посипав град - учасники тупають ногами). Ця вправа водночас розвиває математичну, соціальну компетентності, навчання впродовж життя, здатність спілкування рідною мовою.
+
-
    Вправа-гра  «Говоримо і будуємо» . Діти об’єднуються в групи за кольором цеглинок за відведений час і згадують найбільшу кількість слів, які пишуться з апострофом (отримують виклик). Один учасник команди записує слова, а решта – називають та будують башту, де одна цеглинка відповідає  одному слову (працюють над викликом). Далі діти працюють над іншим викликом:  по закінченню часу перевіряється правильність написаних слів, за кожне  неправильне  слово з башти  знімається одна цеглинка. Потім застосовуючи інтеграцію, пропонується дітям інший виклик: перевірити в кого з команд найвища башточка?(шляхом порівняння, на скільки цеглинок вища, в кого однакова кількість). Варіантами вправ можуть бути поняття, терміни, літературні твори, предмети побуту, орфографія, частини мови тощо). Ця гра формує в дітей  такі вміння, як здатність логічно обґрунтовувати позицію, розв’язувати проблеми, критично та системно мислити, , приймати рішення, , співпрацювати з іншими особами, керувати емоціями.
+
-
  Іншою дієвою  з навчальних ігрових методик є Кубики  історій «Rory’s Story Cubes».
+
-
Переваги Кубиків Рорі :
+
-
• розвиток  мислення, комунікативних умінь, здатності до рефлексії,
+
-
• прищеплення навичок дослідницької роботи, вміння працювати з джерелами інформації,
+
-
• розширення загальнокультурних знань і навичок,
+
-
• формування толерантності, прищеплення навичок дискусії,
+
-
• зміцненню контактів, дружби між  людьми в реальному світі.
+
-
    Ця гра допомагає дітям подолати невпевненість у собі. Адже учні засвоюють матеріал через гру, комфортним для них чином. Дуже важливо давати дітям можливість говорити про свої почуття. Не всі діти можуть цілком усвідомити питання «Як ти себе почуваєш?». А ось про настрої або власні враження говорити простіше. Коротенькі, навіть 20-секундні відповіді вчать дітей основам культури почуттів: слухати інших, співпереживати і вибудовувати безоціночне ставлення до емоцій інших людей. І, звичайно, ця гра допомагає згуртувати клас.
+
-
Прийоми  для роботи з Кубиками Рорі:
+
-
1. Використовуються кубики для навчання читання та письма. Наприклад, на спеціально підготовлених бланках з зображеннями з кубиків діти  записують  слова, з якими будудь  складати історію. Або наприклад, записати  все, що на кубиках може бути їстівним!
+
-
2. «Реклама». Складають рекламну історію, з метою похвалити або продати свій "продукт".
+
-
3.  Також кубики Рорі використовуються при створенні сторітелінгу.
+
-
На шматочках паперу пишуться такі слова:
+
-
«Хтось» - головний герой
+
-
«Хотів» - що вони хочуть
+
-
«Але» - якою була їхня проблема?
+
-
«Тоді» - що вони робили, щоб вирішити свої проблеми?
+
-
«В результаті» - як же вони вирішують проблему або як же закінчиться ця історія? Поруч з кожним словом ставиться  кубик, і діти починають  складати історію.
+
-
    Отже, навчальна гра залучає до активної пізнавальної діяльності кожного учня окремо і всіх разом, тим самим, є ефективним засобом управління освітнім процесом. Навчання у грі здійснюється за допомогою власної діяльності учня, що є особливим видом практики, в процесі якого  засвоюється до 90% інформації. Гра – вільна діяльність, що дає можливість вибору, самовираження, саморозвитку для її учасників. Гра має певний результат і стимулює учня до досягнення мети(перемоги) й усвідомлення шляху досягнення мети. У  грі команди або окремі учні рівні(немає поганих і гарних учнів, а тільки гравці). Результат залежить від самого гравця, рівня його підготовленості, здібностей, витримки, умінь і характеру.  Безосібний процес навчання у грі набуває особистого значення. Змагальність – невід’ємна складова гри. Задоволення, отримане від гри, створює комфортний стан на уроках і підсилює бажання вивчати предмет.
+
-
    Таким чином, гра є відкрита система, оскільки не передбачає готових рішень і дає можливість пропонувати дітям відкриті завдання і стимулює їх шукати власні рішення. У грі діти здобувають готовність до викликів сучасного світу, який надзвичайно швидко змінюється.
+
-
 
+
-
 
+
-
 
+
-
 
+
-
Реєстраційна форма для участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2020»
+
-
 
+
-
1. Електронна  адреса  (на  цю  адресу  буде   Lyakina_oksana@ukr.net
+
-
надіслано повідомлення про отримання
+
-
реєстраційної форми)
+
-
2. З умовами конкурсу Ознайомлена та погоджуюсь
+
-
ознайомлений/ознайомлена та погоджуюсь
+
-
3. Даю згоду на обробку персональних даних Даю згоду
+
-
4. Прізвище,  ім’я,  по  батькові  (вписується Лякіна Оксана Сергіївна
+
-
повністю ,  без  скорочень,  у  зазначеному
+
-
порядку)
+
-
5. Стать (оберіть необхідне) Жіноча
+
-
+
-
6. Дата народження (дд/мм/рррр, вписується в 10.03.1985
+
-
зазначеному порядку)
+
-
7. Номер мобільного телефону 067-390-82-84
+
-
(***-***-**-**)
+
-
8. Власна електронна адреса   Lyakina_oksana@ukr.net
+
-
9. Посада (вписується відповідно до запису в Вчитель початкових класів
+
-
трудовій книжці)
+
-
10. Найменування  закладу  освіти  (вписується Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Нападівка Калинівський район Вінницька область
+
-
відповідно до статуту)
+
-
11. Область, де  знаходиться заклад освіти Вінницька
+
-
(оберіть необхідне)
+
-
+
-
12. Район, де знаходиться заклад освіти Калинівський
+
-
13. Найменування ОТГ, де знаходиться заклад   -
+
-
освіти
+
-
14. Найменування  населеного  пункту,  де с.Нападівка
+
-
знаходиться заклад освіти
+
-
15. Тип  населеного  пункту,  де  знаходиться
+
-
Село
+
-
заклад освіти (оберіть необхідне)
+
-
+
-
16. Тип закладу освіти (оберіть необхідне) Заклад загальної середньої освіти
+
-
+
-
+
-
17. Педагогічний стаж (вписується цифрами без 11 років
+
-
зазначення кількості місяців)
+
-
18. Кваліфікаційна категорія (оберіть необхідне) Спеціаліст першої категорії
+
-
+
-
+
-
+
-
19. Педагогічне  звання  (за  наявності  оберіть
+
-
необхідне) -
+
-
+
-
+
-
20. Інше педагогічне звання (за наявності) -
+
-
21. Науковий ступінь (за наявності) -
+
-
22. Державні  нагороди,  відзнаки  Верховної -
+
-
Ради України, Кабінету Міністрів України
+
-
(за наявності)
+
-
23. Відомчі заохочувальні відзнаки (за Грамота відділу освіти Калинівської РДА - 2012, 2013 роки наявності)
+
-
+
-
]
+

Версія за 11:35, 18 грудня 2019

Зміст

Про мене

Лякіна Оксана Сергіївна

Місце роботи

Вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІ ст. с. Нападівка Калинівського району Вінницької області

Стаж

Педагогічний стаж - 11 років

Мої інтереси

Я щаслива людина, в моєму житті професія та хобі співпадають. Проте, ще й маю улюблені захоплення. Люблю читати. У вільний час люблю фотографувати, особливо природу, щасливі життєві моменти. Люблю подорожувати містами України, що дає мені потужний заряд енергії, внутрішнє відновлення, можливість краще пізнати себе і знайомитись з цікавими людьми. Ось така я, з мріями і сподіваннями, і сьогодні крокую по життю, сподіваючись знайти своїх однодумців для втілення моєї сьогоднішньої мрії – побудови школи майбутнього, школи без бар’єрів, яка дітей навчить самостійно вести себе по життю. Школи, де ми відкриваємо дітям не тільки простір, а й свої душі!

Мої досягнення

1. І місце в І (зональному) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» в номінації «Початкова освіта»

2. Грамота відділу освіти Калинівської РДА -2012 р., 2013 р.

3. Свідоцтво від Всеосвіти за участь у вебінарі «Кубики історій RORY’S STORY CUBES» як метод творчо - пізнавальної діяльності учасників освітнього процесу (вересень, 2019 р.)

4. Свідоцтво від освітнього проекту «На урок» за участь у вебінарі «Проєкти у початковій школі» (листопад, 2019)

5. Свідоцтво від Всеосвіти за участь у вебінарі «Як дітей навчити вчитись: ігрові інструменти та прийоми» (жовтень, 2019)

Контактна інформація

Тел.: 067 39 08 284

E-mail: lyakina_oksana@ukr.net

Матеріали конкурсу "Учитель року"

Інформаційна картка

[1]

Особисті інструменти