Р. Дал "Чарлі і шоколадна фабрика"

Матеріал з Освіта Вінниччини

Версія від 11:50, 11 серпня 2014; 178.95.152.5 (Обговорення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика»

Image011.jpg Image013.jpg

Автором книги «Чарлі і шоколадна фабрика» є Роальд Дал, англійський письменник норвезького походження, автор романів, казок і новел, поет і сценарист. Його розповіді знамениті своїми несподіваними кінцівками, а дитячі книги-відсутністю сентиментальності і часто - дуже чорним гумором. Над книжкою «Чарлі і шоколадна фабрика» Р. Дал працював у складний період життя (1961 – 1962рр.), коли молодший син Тео потрапив в аварію, а донька Олівія тяжко хворіла. Щоб підтримати дітей, письменник почав розповідати їм казку про пригоди хлопчика Чарлі. Потім він цю історію почав записувати. Так виникла одна з найкращих дитячих сучасних книжок. Герої твору – сучасні діти, у характері кожного з них автор відобразив якусь одну ваду: жадібність, розбещеність надмірне захоплення телевізором та інше. В образі Чарлі втілено спогади про дитинство самого письменника, його мрії й захоплення шоколадом фабрики «Кед - Бері».

Читаючи цей твір із захопленням, проживаючи його разом з героями, мене зворушило, що в боротьбі з бідністю в родині Бакетів, Чарлі при наявності випадкових грошей, одразу щось купував поїсти для родини, а не для себе. Яскравою в пам'яті залишилась подорож Чарлі до шоколадної фабрики, де відбувалися найцікавіші пригоди. Якщо говорити про героїв книги, то найбільш мені сподобались Чарлі з родиною і Віллі Вонка, а також вірші, в яких працівники фабрики, засуджують надмірні захоплення сучасних дітей їжею, жуйками, телевізійними розвагами. Розповідаючи про свої враження від прочитаного, я б згадала і про негативних героїв - Веруку Солт, Віолету Борегард, Майка Тіві, Августа Глупа – для них головне - отримати головний приз, а не враження і почуття від побаченого.

Прочитавши цю книгу, я ще раз впевнилась, що потрібно оберігати близьких нам людей, бути вихованою людиною, а це можливо, я вважаю, тільки багато читаючи, адже книги розвивають творчу уяву та мислення, розвиваючи душу дитини. Тому б я порадила, в першу чергу, прочитати «Чарлі і шоколадна фабрика» дітям, що не поважають інших людей.

Книгу можна завантажити і прочитати тут [1] Інші книги автора - [2] Біографія автора - [3]

Користувач:Непийвода Анна, ЗШ № 4, 6-Б кл.

Відгук мені допомогла розмістити зав. бібліотекою ЗШ№4 Шмоняк С.Ф.

Особисті інструменти