Дячок В'ячеслав

Матеріал з Освіта Вінниччини

Версія від 18:25, 25 квітня 2014; Дячок В'ячеслав Олегович (Обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

ПРОЕКТ на тему: «Вінілові платівки знову в моді»   ВСТУП

Актуальність теми

Мабуть, у кожного з нас вдома лежить стопка вінілових платівок, або, як їх коротко називають, вініли. І байдуже звідки вони там взялись і що на них записано, спокуса викинути їх все одно виникає. Воно і не дивно, адже слухати їх вже навряд чи хтось буде. Але це все одно не привід виносити грамплатівки на смітник.

Мета роботи

Дізнатися про всі можливі способи вторинного використання вінілу. Вторинно використати вінілову платівку.


ОСНОВНА ЧАСТИНА Чому не можна просто викинути цей мотлох? По-перше, вінілові платівки, як випливає із назви, виготовлені із полівінілхлориду (ПВХ). Останній являє собою пластмасу, основною проблемою, пов'язаною з використанням якої, є складність утилізації - при спалюванні ПВХ утворюються високотоксичні хлорорганічні сполуки, наприклад, діоксини. Тому не будіть лихо, поки воно тихо. По-друге, не такий це вже і мотлох. Звісно, в наш час грамплатівки та програвачі масово не виробляються і не використовуються, будучи витісненими більш зручними і сучасними носіями. Проте, в певних областях вони використовуються до цих пір. А саме, вінілами вельми зацікавлені любителі старовини та колекціонери, фанати даного виду звукозапису та люди, діяльність яких пов’язана з діджейською роботою і експериментами у галузі звуку. Так що на розвитку вінілової індустрії рано ставити хрест. Тим паче що за даними RIAA, темпи продажу вінілу вже пройшли свою найнижчу точку в 2005 році і показують досить стійке зростання. Так що, можливо, вам ще й вдасться заробити на цьому «мотлосі». А може «такая корова нужна самому»? Що ж з ними робити? Якщо перспектива використання вінілів за призначенням вас не тішить, а продати їх не виходить, можна піти обхідними шляхами. Подібно до того, як знаходять друге життя друковані плати, вініли також стали об’єктом маніпуляцій дизайнерів-професіоналів та аматорів. І, мусимо зізнатись, результати приголомшують. Нижче наведемо декілька прикладів того, як творчі люди вирішують для себе вінілову проблему. Взагалі, вже так повелось, що люблять дизайнери майструвати сумки із всіляких несподіваних матеріалів. І вініли не стали виключенням. Наприклад, ось такі яскраві сумки робить Natalia Pezoa.

При чому в хід йдуть також і обкладинки від платівок. Більш стримані, але все одно креативні сумки створює німкеня Katrin. Ще одне віяння - годинники з вінілових платівок, які скоро можна буде вважати окремим видом мистецтва. Дизайнери наперебій створюють «грамгодинники», один від одного кращий. Так, дизайнер Luca Ionescu навіть створив проект Record Time, в рамках якого з грамплатівок була виготовлена ціла серія шикарних годинників. Оздоблені такі годинники лазерним гравіюванням по ескізам стріт-арт художників. Можна і вручну розмалювати платівки. Щоб створити такий витвір мистецтва своїми руками, потрібні лише платівка, пензлики, акрилові фарби і, власне, годинниковий механізм. Хоча, не обов'язково робити з розписаної платівки годиник, можна просто повішати її на стіну як декоративне блюдо.

А деякі особливо винахідливі люди будують власний бізнес, друкуючи малюнки на вінілах і майструючи з них годинники.

В компанії Bomdesign до питання також підійшли серйозно. З вінілів там роблять все - від підставки для олівців до світильників.

Ну і, нарешті, всім відомі мисочки з платівок. Вініли гріють, зминають і отримують потрібну ємність – ваза для фруктів, горщик для квітів чи що там вам в господарстві потрібно. А для того, щоб виглядали мисочки оригінально, їх можна, знову ж таки, розфарбувати акрилом.


Ймовірно, ще знайдеться багато способів вторинного використання грамплатівок. Вибирайте найцікавіший і творіть


ЕКОНОМІЧНА СТОРОНА Вартіість виготовлення виробу невисока. Якщо у вас вмілі руки, то це буде майже даром. Загалом, кошторес не повинен перевищувати 50 гривень. А також, відніме не більше ніж 1-2 години вашого часу. Звичайно все залежить від вашої уяви, можливостей, інструментів, навичок та багатьох інших факторів. Дані вироби можна виготовити із підручних матеріалів (наприклад зі старих речей). Отож, вигадуємо і творимо.

ВИСНОВКИ Даний проект дозволив нам дізнатися про методи використання вінілових платівок, які вже не придатні для використання. Вироби, які можна з них зробити. Всі можливі декорації й прикраси.

РЕЗУЛЬТАТ Для того, щоб продемонструвати даний проект наочно виготовлено буде годинник з вінілової платівки. Для цього потрібна сама платівка. Механізм, для виробу, я візьму зі старого годинника. Малюнок буде друкуватися на принтері Epson SX130, оскільки з мене поганий художник.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/ne-vikidayte-stari-vinilovi-plativki

Особисті інструменти