Вільгельм Гауф «Карлик Ніс»

Матеріал з Освіта Вінниччини

Версія від 12:49, 16 вересня 2014; Сугак Богдан, ЗШ №20, 4-А (Обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Відгук на прочитану казку «Карлик Ніс» Вільгельма Гауфа


Як і всі діти я дуже люблю дивитися мультфільми. Ще змалечку моїм улюбленим мультиком був «Карлик Ніс». Він дуже запав мені у душу своєю величчю таємниць,чаклунств та пригод. Але головна його ідея залишалася для мене загадкою.

І ось нещодавно прийшовши до бібліотеки я натрапив на книгу казок Вільгельма Гауфа серед яких була казка «Карлик Ніс». Відразу ж почав її читати. Але навіть не міг уявити скільки я зможу повчального з неї взяти.

На стільки уважно зачитався, що навіть і не помітив, як сам, неначе потрапив у казку. Тут і почав розуміти, що автор хотів показати і чого навчити. У казці «Карлик Ніс» Вільгельм Гоуф чітко показує боротьбу зла з добром. В образі зла стає стара, огидна та страшна чаклунка, яка підкралася до простих, працьовитих та добрих людей. Своєю нетактовною поведінкою на базарі вона хотіла зламати їхню доброту, на що і нагрубив їй дванадцятирічний гарний хлопчик Якоб та й ще вказав на її огидність. За це чаклунка, тобто зло карає хлопця. З ним починають відбуватися дивні речі, наче уввісні стара перетворила його на білку, і так він у цьому обліку служив її цілих 7 років, а вони для нього збігли, як одна мить. Напевно так і в житті буває коли людина за свої недобрі діла отримає покарання на певний час. У цьому стані вона втрачає повноцінне, гармонійне спілкування з рідними, близькими та друзями. Для таких людей час йде дуже швидко, неотримуючи всієї краси життя даних Богом. Потім Якоб знаходить в неї дивовижну травичку, нюхає її і прокидається від сну вже потворним огидним карликом. Але зло зуміло наказати його тільки ззовні, а добру душу зламати не могло. Багато випробувань довелося Якобу пройти: втрату семи років юнацтва, втрату батьків, багато образ та приниження, від яких йому було дуже боляче , але він все терпить та прощає. Купує на базарі гуску Мімі, вона виявляється була теж перетворена, він її рятує від загибелі. Дружба та довіра допомагає їм звільнитися від чаклунських чар. З цієї казки я для себе зробив такі висновки: добро завжди перемагає зло, а правда неправду, треба бути завжди терплячим і ввічливим до всіх людей відноситись з повагою, не відповідати на зло злом, вміти прощати, цінувати свою сім’ю та дружбу, за все завжди бути вдячним.

Я вважаю що казка «Карлик Ніс» Вільгельма Гауфа дуже цікава та повчальна. Раджу її прочитати дорослим і дітям.


Казку «Карлик Ніс» та інші казки автора можна прочитати [тут] :[1]

Детальну біографію автора можна знайти [тут]:[2]

Сугак Богдан, ЗШ №20, 5-А

Допомогла розмістити відгук бібліотекар закладу ЗШ№20 Дерегуз М.А.

Особисті інструменти